مواردی که در طراحی لوگو باید توسط طراح لوگو رعایت شود... |
طراحی لوگو و آرم با تکیه بر علم روز دنیا و تحلیل استراتژی برندهای رقیب در بازار در گروه هولوگو صورت می پذیرد. نمونه کارهای ما معرف کیفیت کار ماست.
طراحی لوگو ، طراحی آرم ، طراحی برند ، طراحی نشان
21810
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-21810,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-1.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive
طراح لوگو

مواردی که در طراحی لوگو باید توسط طراح لوگو رعایت شود…

قبل از هر چیز باید خاطر نشان کنم که طراحی لوگو برای فروش بهتر و ایجاد سیکل افزایش فروش انجام می شود. بنابر این در اولین قدم می بایست بسیار دقیق به مخاطب و جامعه هدف نگریست. طراح لوگو باید بداند که برای چه خصوصیاتی در حال طراحی است و وظیفه تفکیک بازار هدف برای طراح لوگو به عهده مدیر بازاریابی و فروش کارفرماست.
اما در مجموعه هولوگو، با در اختیار داشتن کارشناسان زبده در حوزه مشاوره بازاریابی و فروش، خدمت بازارشناسی و ارائه مستند تفکیکی بازار بصورت کاملا رایگان در کنار پروژه طراحی برند انجام می شود.
پنج ویژگی عمومی یک لوگو عبارتند از:

۱-    یک طراح لوگو می داند که لوگو باید ساده باشد.

سادگی در طراحی برندلوگو باید قابل فهم باشد. مخاطب باید بتواند در مدت زمان کوتاهی از فاصله معین پیام لوگو را دریافت کند. عنصر سادگی در طراحی لوگو معجزه می کند. دلیل این اعجاز، مفهوم گسترده ایست که می تواند به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم، به مخاطب انتقال یابد.

 

در طراحی لوگو های ساده، کار طراح لوگو بیش از پردازش های گرافیکی، ایده پردازی است. به همین دلیل مسیری دشوار پیش روی وی است. در حال حاضر هم لوگوی برندهای بزرگ دنیا مثل اپل، نایک، مرسدس بنز، کتر پیلار، تویوتا از این ویژگی بهره می برند.

۲-    یک طراح لوگو می داند که لوگو باید به یاد ماندنی باشد.

ممکن است یک لوگو در مکان ها و موقعیت های مختلفی استفاده شود. طرح لوگو با این قابلیت را داشته باشد که بدون متن اضافه در دفعات بعدی، ذهن مخاطب را اختصاصا به سمت صنعت برند هدایت کند. مورد قبلی یعنی سادگی، در به یاد ماندن برند هم تاثیر بسزایی دارد.

 

۳-    یک طراح لوگو می داند که لوگو باید پایدار و ماندگار باشد.

مفهومی که در طراحی لوگو در نظر گرفته می شود نباید قدیمی باشد. اگر این مفهوم قدیمی شود، اقبال مخاطبان را از دست خواهید داد.
همچنین سبک طراحی لوگو هم باید با نگاه به آینده انتخاب شود. یکی از بزرگترین مواردی که بسیاری از برندها دست به  بازسازی لوگو می زنند، سبک کهنه شده طراحی لوگو ی قبلی ایشان است.
این مورد را در خصوص یکی از برندهای بسیار نام آشنا می توانید مشاهده کنید. شرکت مایکروسافت سال گذشته، پس از ۲۵ سال، دست به بازسازی لوگو ی شرکت خود بر اساس سبک طراحی “Metro Design” زد. اگر دقت کنید می بینید که مفهوم Windows در این بازسازی لوگو حفظ شده و تنها شمای گرافیکی آن تغییر پیدا کرده است.

۴-    یک طراح لوگو می داند که لوگو باید تطبیق پذیر باشد.

لوگو باید قابلیت اجرا در شرایط و موقعیت های گوناگون با متریال های تبلیغاتی را داشته باشد. لوگو باید قابلیت تک رنگ شدن یا سه بعدی شدن یا حجم شدن را داشته باشد. همچنین شمای کلی لوگو باید در کوچکترین سایز بعنی ۱۶×۱۶ پیکسل حفظ شود و قابل تشخیص باشد.

 

۵-    یک طراح لوگو می داند که لوگو باید مرتبط و منحصر بفرد باشد.

فرض کنید لوگوی مورد نظر برای بازار هدف کودکان طراحی شود. چه نوع طرحی را در نظر می گیرید تا نظر کودکان را جذب کند؟ فونت ها و نقش های کودکانه که با طیف خاصی از رنگ پوشیده می شود به نظر من مناسب است.
برای پوشاک خاصه بانوان، استفاده از رنگ های حسی و خطوط منحنی هم قابل استفاده می باشد.

در مجموعه هولوگو، براحتی آب خوردن، بدور از دغدغه های مالی، ما به شما مشاوره طراحی برند را می دهیم. اگر فکر می کنید که طراحی لوگو و یا بازسازی لوگو مناسب کسب و کار شما، از این طریق می توانید با ما تماس حاصل کنید.

برای ارتباط اینترنتی لطفا کلیک کنید… تلفن مستقیم کارشناسان ۲۷۹۱ ۸۸۵۱

No Comments

Post a Comment